Kdo jsem a co dělám?

Jsem marketér, který je silně orientovaný na cíl. Pomáhám podnikatelům nacházet příležitosti k rozvoji a růstu jejich značky i byznysu. A to díky přístupu „Brand1st – analýzou k rozvoji a růstu.“

Petr Kouble Brand1st

Jaká je moje vize?

Chci, aby čeští podnikatelé dokázali naplno prodat svoji značku, služby nebo produkty v ČR i v zahraničí díky funkčnímu strategickému marketingu.

V co věřím?

Věřím, že marketéři mají mít podnikatelského ducha. Zároveň věřím, že kreativita marketingu má jít ruku v ruce s výzkumem. Ověření si směřování se mi za 13 let ukázalo jako jeden z hlavních stavebních kamenů úspěchu.

Jak pracuji?

V rámci přístupu Brand1st nejprve analyzuji značku v byznysu a teprve potom sestavuji rozvojový komerční plán, po kterém následuje exekuce a podpora prodeje. Věřím, že k cíli se úspěšně dostaneme, pokud pracujeme společně jako tým. Proto pravidelně vyhodnocuji vaši komerční výkonnost, abych zajistil, že vaše značka i byznys porostou.

Na co jsem za svoji kariéru hrdý?

Stál jsem u zrodu ochucených Birellů a kompletní renovace této značky, která pomohla otočit klesající prodeje v dlouhodobě rostoucí. Zároveň byla tato nová propozice „přírodní nápoj pro aktivní životní styl“ využita i v dalších zemích mimo ČR (SK, HU, PL, RO).

Pro značku Semtex jsem se svým týmem našel novou propozici: „Specialista na práci s energií.“ Vyvinuli jsme nové 3 nové produkty s různými druhy energie (High, Long, Flow), nový design obalů, vizuální identitu a komunikaci a díky tomu jsme z nuly rostli během tří měsíců o desítky procent.

Další projekty

Kompletní renovace portfolia Jupí (ukončení řad Double a Superhustý, uvedení řad Koktejl sirupy a Superovocné), redesign portfolia Jupík (z poklesu k dvojcifernému růstu), licenční spolupráce s Angry Birds a Mimoni pro značku Jupík (CZ, SK, PL), aktivace sportovního sponzoringu:

  • Birell: Moto GP, Runczech, Světový pohár v MTB, charitativní projekt Birell jízda, resp. Nezastavitelní, Kolo pro život
  • Gambrinus: fotbalová liga & Kopeme za fotbal
  • Radegast: hokejová extraliga

Moji kompletní profesní historii od výzkumu trhu, k budování značek, postavení trade marketingového týmu od nuly až k externímu marketingovému konzultantovi najdete na Linkedin.